Ikona Anioł Stróż

750,00 

Tradycyjna ikona pisana — Anioł Stróż

Z certyfikatem autentyczności. Wielkość: 220 mm x 300 mm.

Całość wykonana ręcznie, według tradycji krok po kroku: od zagruntowania po zabezpieczenie. Wykonana na desce, ręcznie złocona złotem płatkowym, pisana tradycyjnymi pigmentami. Zabezpieczona przed starzeniem. Z certyfikatem na odwrocie.

Przypomina o miłości, jaką darzymy obdarowaną osobę i naszej modlitwie za nią.

Availability: Na stanie

Kategoria:

Tradycyjna ikona pisana z certyfikatem: Anioł Stróż

Anioł Stróż w wierzeniach chrześcijańskich istota niematerialna, anioł. Jego zadaniem jest pośredniczenie między Bogiem a człowiekiem. Pełni również funkcję indywidualnego opiekuna. Bazyli Wielki głosił, że każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża.

 

Ikony swoje korzenie mają w kulturze i sztuce bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, tworzone przez duchownych. Praca nad ikoną zaczyna się od modlitwy i kontemplacji, a  kończy na zabezpieczeniu dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębiają wiarę w Boga i umacniają nasze życie religijne.

 

Ikona w całości wykonana ręcznie według tradycyjnej sztuki. Posiada certyfikat autentyczności. Wielkość: 220 mm x 300 mm.