Ikona Archanioł Gabriel

750,00 

Tradycyjna ikona pisana — Archanioł Gabriel

Z certyfikatem autentyczności. Wielkość: 210 mm x 300 mm.

Całość wykonana ręcznie, według tradycji krok po kroku: od zagruntowania po zabezpieczenie. Wykonana na desce, ręcznie złocona złotem płatkowym, pisana tradycyjnymi pigmentami. Zabezpieczona przed starzeniem. Z certyfikatem na odwrocie.

Przypomina o miłości, jaką darzymy obdarowaną osobę i naszej modlitwie za nią.

Availability: Na stanie

Kategoria:

Tradycyjna ikona pisana Archanioł Gabriel

Anioł Gabriel — jego imię oznacza „Bóg jest moją siłą”, „mąż Boży” albo „wojownik Boży”. W tradycji chrześcijańskiej, ale również muzułmańskiej oraz judaistycznej jest to jeden z najwyższych rangą aniołów. Anioł zwiastowania, kary, śmierci i objawienia, zmartwychwstania, miłosierdzia. Obok Michała i Rafała jest jednym z trzech znanych z imienia aniołów, które występują w Starym Testamencie. To właśnie Archanioł Gabriel sprawuje władzę nad rajem.

Ikony swoje korzenie mają w kulturze i sztuce bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, tworzone przez duchownych. Praca nad ikoną zaczyna się od modlitwy i kontemplacji, a  kończy na zabezpieczeniu dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębiają wiarę w Boga i umacniają nasze życie religijne.

 

Ikona w całości wykonana ręcznie według tradycyjnej sztuki. Posiada certyfikat autentyczności. Wielkość: 210 mm x 300 mm.