Matka Boża Ostrobramska zwana także Matką Miłosierdzia.
Modlą się do niej wierni proszący o szczególne łaski dla siebie i rodziny. Na obrazie Twarz Maryi jest spokojna. Ikona napawa melancholijnym nastrojem i nadzieją.
Ikona jest swego rodzaju oknem na świat już Uwielbiony. To właśnie ikona ma uobecniać Osobę na niej przedstawioną poprzez modlitwę i wiarę. Ikona jest więc dziełem duchowym, sprawia, że doświadczamy pewnego rodzaju „obecności” Osoby na niej przedstawionej.
Złoto w ikonie ma znaczenie ogarniającej Obecności Najwyższego, Jego Chwały, Majestatu. Odnosi do Światła Niewidzialnego.
Ikony swoje korzenie mają w kulturze i sztuce bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, tworzone przez duchownych. Praca nad ikoną zaczyna się od modlitwy i kontemplacji, a kończy na zabezpieczeniu dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębiają wiarę w Boga i umacniają nasze życie religijne.
Ikona w całości wykonana ręcznie według tradycyjnej sztuki. Posiada certyfikat autentyczności. Wielkość: 220 mm x 300 mm.